Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Kadınlar var olan kıyafetlerini hamilelikte nasıl kullanabilir?

663
kez izlendi
Puan: 5.00 / 5
Detaylı Açıklama

Kadınlar var olan kıyafetlerini hamilelikte nasıl kullanabilir?

Hamileliğin ilk 3 ayında kıyafet satın almaya gerek olmaz, çünkü bu dönemde çok kilo alınmaz. Karnınız çıkmadığı için her kıyafetiniz bu dönemde size rahatlıkla olur. Ancak gebeliğin 3. ayınının sonuna doğru karnınız büyümeye başlayacaktır. Bu dönemden sonra artık eski pantolonlarınızı, eteklerinizi, bel bölümü esnemeyen elbiselerinizi giyememeye başlayacaksınız. 

Son senelerde dünyada biraz daha büyük, geniş kesimler çok moda oldu. Bu modadan dolayı gardırobunuzda tunikler, geniş gömlekler mevcutsa bunlar bir hamile pantolonuyla ya da bir tayt üzerine rahatlıkla kombin yapılabilir.

Gebelikten önce giydiğiniz elbiselerinizin iç kısımlarında ve yanlarda pay varsa bunları açarak birkaç ay daha giyebilirsiniz.

Gardırobunuzda daha çok esnek ve pamuklu kumaşlardan, bol kıyafetler yer alıyorsa, etekleriniz bol kesim ve likralı ise, belli bir döneme kadar bu kıyafetleri gitme şansınız olur. Ancak ne kadar bol olursa olsun, gebelikte kıyafet modeli seçiminin yanı sıra kumaş seçimi de önemlidir. Bu anlamda kıyafetlerinizin doğal kumaşlardan ve teri emecek, terletmeyen kumaşlardan olması gerekir. .

Hamile kıyafetleri tamamen farklı formlarda üretildiği için hamile kadınlar rahatlıkları için bu kıyafetleri tercih etmelidirler. Hamile kıyafetlerinde dikkat edilecek konulardan en önemlilerinden biri de kumaş seçimidir. 

Gebelikte doğal kumaşlardan yapılmış, sentetik olmayan kumaşlar seçilmelidir. Ayrıca karın ve göbek kısmını sıkan kıyafetler ve dar pantolonlar tercih edilmemelidir. Gebelikte yalnızca karın bölgesi değil, bacaklar ve göğüsler de etkilendiği için çorap ve sütyen seçiminde de özenli olunmalıdır. 

Videoyu Göster

Anne & Çocuk Kanalı

Hepsini göster

Yorumlar

Sitene ekle
Kapat