Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Gönder
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
Gönder
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Kadınlar nasıl orgazm olur?

719,730
kez izlendi
Puan: 4.84 / 5
Kadınlar nasıl orgazm olur?
Orgazm kadınların cinsel yaşamları içerisinde yaşadıkları zevkin en yüksek doruk noktası olarak tanımlanabilir. Zevkin en yüksek noktasına ulaşırken geçilmesi gereken birkaç aşama vardır. Bu aşamalar sağlıklı olarak geçilmelidir.

Orgazm aşamalarından biri istektir ve çok önemlidir, kişi isteyerek sevişmelidir. Bundan sonra uyarılma ve orgazm gibi aşamalar gelir.

Uyarılma evresindeki ön sevişme 10-15 dakikadan uzun sürmelidir ve bütün zihinsel ve duyusal fonksiyonlar işin içinde olmalıdır. Kadının bu evreleri de sağlıklı yaşaması için eşinden destek almalı, mutlu ve huzurlu bir evliliği olmalıdır.

Kadın orgazmı komplikedir

Uyarılma evresinden sonra plato evresi gelir, bu evrede bütün damarlarda kan göllenmesi , kaslarda gerilme, kalp çarpıntısı başlar, terleme, titreme üst seviyeye ulaşır.

Orgazm evresinde vajinada, anüste, rahimde ani ve ritmik kasılmalar başlar. Bu dönemde kadın zevkin en yüksek seviyesine ulaşır ve göz bebekleri büyür. Ritmik kasılmalar istem dışı olduğu için orgazmı bir refleks olarak kabul edebiliriz.
Sağlık Kanalı Hepsini Gör
UZMANTV
Akademi

Oturduğunuz yerden öğrenin

Kişisel gelişim, MS Office Programları, İlişkiler, Yağlıboya resim... Konusunun önde gelen eğitmenlerinden başka hiçbir yerde bulamayacağınız kurslar. Oturduğunuz yerden öğrenmenin keyfini ve kolaylığını yaşayın.

Akademi'yi keşfedin
UZMANTV
Rehber

Okumayı sevenler için...

İzlemek yerine okumayı tercih ediyorsanız sizi böyle alalım. İçeriği UZMANTV editörleri tarafından hazırlanan UZMANTV Rehber'de yine sorular ve cevaplar var ama bu sefer görüntülü değil yazılılar.

Rehber'i keşfedin
Sitene ekle
Kapat