Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Kadınlar erkeklerden daha az mı cinsel istek duyar?

21,690
kez izlendi
Puan: 3.78 / 5
Detaylı Açıklama

Kadınlar erkeklerden daha az mı cinsel istek duyar?

Kadınlar, toplumumuzda cinsellikle ilgili konulara oldukça kapalı şekilde yetiştirilmektedir. Cinsellikle ilgili çok fazla konuşulmamakta, evlilik öncesi cinsellik hoşgörüyle karşılanmamaktadır. Toplumumuzda cinsellik evlenene kadar yok sayılmaktadır. Dolayısıyla kadının hayatında cinselliğe geç başlanılmaktadır. Hatta kendi bedeniyle tanışması da gecikmektedir. Çoğu kadın temizlendiği zamanlar dışında kendi bedenine bakmamaktadır. Ya da kendi bedenini görmediği için yabancılaşmaktadır. Dolayısıyla da kadının hayatında cinsellik daha az yer almaktadır. 

Toplumda kadına yüklenen çeşitli roller vardır. Buna göre, kadının cinselliğini göstermemesi gerekir. Bu mitlere göre kadın cinsel isteğini gösterirse hafif gözükür, bu nedenle hanımefendi gibi davranmalı ve cinselliği evlendikten sonra çok da istekli olmadan yaşamalıdır.  
Bir de çiftin yaşadığı erkek odaklı bir cinsel birleşme ise, önce erkeğin cinsel doyumu önemsenmektedir. 

Kadının uyarılmasının önemsenmediği ilişkiler yaşanabilecektir. Çünkü kadının cinsel olarak uyarılması için daha fazla ön sevişme gerekir. Bunun çok önemsenmediği bir cinsellik yaşandığında kadın cinsellikten bir şey anlamamaktadır. Ve dolayısıyla da anlamadığı bir şeyi yaşamak istememektedir. Bu da kadının cinselliği bir görev gibi algılamasına, eşini mutlu etmek için cinsellik yaşamasına yol açmaktadır. 

Oysa ki bir çift cinsel hayatına önem verir ve erkek de partnerini daha fazla uyarırsa, kadın da cinsellikten zevk alacaktır. O zaman da kadın cinselliği görev gibi değil, isteyerek yaşar. Bu da erkeğin de cinsellikten daha fazla zevk almasına yol açar. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat