Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Kadınlar boşanma sonrası ne gibi sorunlar yaşayabilir?

1,956
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Kadınlar boşanma sonrası ne gibi sorunlar yaşayabilir?

Boşanma sonrası hem kadın hem de erkek bazen çok benzeri şeyler yaşayabilir. Farklı profiller boşanma sonrası farklı bir şey yaşıyorlar. Boşanma bir ayrılıktır. Bir insan boşandığı zaman daha önceki ayrılıklara dair çözümlenmemiş travmaları varsa bunların hepsi yer yüzüne çıkabiliyor. Bunu insan bazen fark etmez. Hallettim diyor. Daha önceden terk edilmesi gibi şeyler izler bırakır. O izlerin üzerine küçükken bir halı çekeriz ve tam gaz devam ederiz. Yetişkin olduktan sonra, büyüme heyecanı, süreci bittikten sonra acı olaylar yaşayınca o eski travmalar gün yüzüne çıkabiliyor. Bunları terapistlerle anlamak ve derinlemesine çalışmak gerekir. 

İlginç bir şey daha vardır. Bazen o kişinin doğrudan doğruya maruz kalmadığı ama aile geçmişinde yaşanan ayrılıklar ve travmalar vardır. Bunlar da zaman zaman su yüzüne çıkabiliyor. Büyükannesinin bir ayrılık hikayesi vardır, çok acı yaşamıştır ve kendisi bunu birebir görmemesine rağmen hikayeye tanık olmuştur. Artık o bir kadın olarak maruz kalan olmayacaktır. Fark etmeden kafasında öyle bir karar vermiştir. Onun yerine mağdur olmak yerine zalim haline gelmiştir. Eşine acımasız, çocuklarına sert davranıyordur. O kendini kuvvetli olarak görüyordur. Gerçekten o büyükbabanın yaptığının aynısını kendisi yapıyordur. Dolayısıyla bu tür durumlar çok karışık sonuçlar meydana getirebilir. İnsan merkezini kaybedebiliyor. Bu nedenle bazen de bunları ele almak gerekiyor. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat