Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Kaç çeşit ABD vizesi var?

23,302
kez izlendi
Puan: 4.79 / 5
Detaylı Açıklama

Kaç çeşit ABD vizesi var?

Amerika'ya gidebilmek için iki çeşit vize gerekir. Bunlar göçmen vizesi ve turistik vize olarak adlandırılırlar. Göçmen vizesi ve turistik vize ile Amerika'ya kolaylıkla giriş yapabilirsiniz.

Eğer Amerika'ya turistik amaçlı bir seyahat yapmak istiyorsanız gezinizin amacını belirten turistik vize başvuru formunu doldurursunuz. Eğer amacınız Amerika'da çalışmak, yaşamak ya da orada evlenmek ise o zaman göçmenlik vizesi başvurusu yapmanız gerekir. Amerika'ya gidiş amacınıza göre dolduracağınız başvuru formu da değişkenlik gösterir.

Örneğin eğer çalıştığınız firma sizi kısa bir süreliğine Amerika'ya gönderiyor ise buna göre bir vize başvurusu yapar ve firmanızın sağladığı evraklar sayesinde vize alırsınız. Eğer Amerika'da evlenecekseniz evraklar buna göre değişir ve farklı belgeler hazırlamanız gerekir. Evleneceğiniz kişi ve siz ayrıntılı olarak araştırılırsınız ve evrakların uygun bulunması halinde vizenizi alırsınız.

Amerika için göçmen vizesi başvurusu daha çok prosedürü içeren ve daha ayrıntılı incelenen bir süreçtir. Amerika gezisi için turistik vize başvurusu ise daha kolaydır ve uygun evraklar tamamlandığında göçmen vizesinden daha kısa süre içinde elde edilebilir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat