Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Japonya hangi doğal güzellikleriyle ünlüdür?

2,133
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Japonya hangi doğal güzellikleriyle ünlüdür?

Japonya, bir ada ülkesi olması ve tropik kuşağa yakın olması sebebiyle çokça doğal güzelliğe sahiptir. Volkanik bir yapıya sahip ve yıl içinde çok mikarda yağış alan bir ülke olan Japonya'da genel olarak hava kirliliği de azdır.

Japonya'nın dağlarında, özellikle de önemli bir antik kent olan Nikko'nun tepelerinde çok görkemli şelaleler ve kaplıcalar görebilirsiniz.

Eğer doğayı seviyorsanız ve Japonya'daki doğal güzellikleri tanımak istiyorsanız turistlerin çok fazla ziyaret ettiği dağ göllerini gezebilir, göl yakınlarındaki küçük kasabaları ziyaret edebilirsiniz. Söz konusu doğa harikası yerleri gezerken daha önce görmediğiniz böceklerle karşılaşma olasılığınız yüksek. Olası bir böcek ısırması durumunda mutlaka yerel halka danışmanız tavsiye edilr.

Japonya'nın hemen heryerindeki plajlar da keşfedilmesi gereken doğal güzellikler arasında yer alır. Bir okyanus ülkesi olan Japonya'nın denizinde de tanımadığınız okyanus canlıları olabileceğinden burada denize girerken dikketli olmanız tavsiye edilir.

Ülkenin kuzeyindeki Sapporo adası, bulunduğu coğrafya nedeniyle soğuk ve karlı bir iklime sahiptir. Bu sebeple de kış turizmi için uygun olan Sapporo adası kayak severler için uygun bir yer olabilir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat