Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Japon kültüründe kimononun nasıl bir yeri vardır?

956
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Japon kültüründe kimononun nasıl bir yeri vardır?

Günümüz Japonya'sında çok fazla kullanılmasa da kimono, Japonya'nın geleneksel giysisidir. Kimono genellikle özel günlerde giyilse de normal yaşantıda da kimono giyenler vardır.

Kimono, Kim Hanedanlığı'ndan Japonya'ya miras kalan kıyafetlerdendir.

Japonya'dan el işçiliği ile süslenmiş, geleneksel motifler taşıyan özel bir kimono almak istiyorsanız 10 bin Dolar civarında bir ücret ödemeniz gerekir. Eğer ayakkabıları, ve kemeri dahil tüm malzemeleriyle bir kimono seti almak isterseniz de 20 bin Dolar kadar bir ücret ödemeniz gerekebilir.

Japonya'daki kadınların giydikleri kimonolar çok çeşitli şekillerdedir; ancak erkeklerin giydikleri kimonolar daha sade ve tek tiptir.

Japonya'da sokakta birçok kimonolu insan görmeniz mümkündür. Bu noktada küçük bir uyarıda bulunmakta fayda var; Japonya'da kimono normal bir giysi olduğundan kimonolu kişilerle fotoğraf çektirmeden önce mutlaka kendilerinden izin almanız gerekir.

Eğer Japonya'dan bir kimono almadan dönmem diyorsanız turistik amaçla dikilmiş fabrikasyon kimonoları taercih edebilirsiniz. Bu tip bir kimono için ödeyeceğiniz tutar 200 Dolar'ı geçmeyecektir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat