Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

İşyerinde meditasyon nasıl yapılır?

1,461
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

İşyerinde meditasyon nasıl yapılır?

Meditasyon sadece oturarak bağdaş pozisyonunda gözlerin kapalı bir şekilde yapılması anlamına gelmemektedir. Birçok meditasyon yöntemi vardır. Bunlardan bir tanesi yürüme meditasyonudur.


İş yerinde yürüme meditasyonu
Ofiste masanızın yanında ayakta durarak yavaşça yürür gibi topuklarınızı hareket ettirin. Gözlerinizi kapatın yeşil, ağaçların olduğu bir ormanda yürüdüğünüzü hayal edin. Bunu bütün bedeninize yayarak vücudunuzun nasıl hareket ettiğini hissedin. Bu işlemi 3 - 4 dakika yapabilirsiniz.

İş yerinde oturma meditasyonu
Sandalyenizde dik bir şekilde oturarak gözlerinizi kapatın. Nefes alırken karnınızı şişirin ve nefes verirken karnınızı içeri çekin. Bu egzersizi 1,5 - 2 dakika yapabilirsiniz.

Oturarak çiçekle yapılan meditasyon tekniğini ofiste uygulayabilirsiniz. Masada yeşil yapraklı çiçekler bulunmalıdır. Çiçeğe doğru bakarak sırt dik omuzlar geride ama rahat bir şekilde oturun. Yavaşça çiçeğe gözlerinizi kırpmadan bakarak odaklanın. Önce yeşil yaprakların kenarlarına, biçimine ve yaprakların duruşuna odaklanın. Daha sonra yeşilin rengine ve size neler hissettirdiğine odaklanın. Bir süre bu şekilde baktıktan sonra gözlerinizi kapatarak bu seyretmenin duygusal boyutuna geçin. Bu meditasyonda kullanılan obje sizi iyi hissettriren obje de olabilir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat