Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

İşveren işçiyi geçici olarak başka bir işyerine gönderebilir mi?

681
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

İşveren işçiyi geçici olarak başka bir işyerine gönderebilir mi?

İşverenler çalışan işçileri geçici olarak başka bir yere gönderebilir. Bunun için diğer işverenin rızasının alınması gerekir. Bununla ilgili bir sözleşme yapılabilir. 


Bunun adı iş kanununda ödünç işçi olarak geçer. Ödünç işçilerin 4857 sayılı iş kanununun 7. maddesine istinaden çalıştıkları işyerlerinden işlerin yoğunluğu ve gerekliliği nedeniyle başka bir işyerine işçi gönderilebilir. 

Geçici olarak başka işyerinde çalışan işçinin sosyal hakları da aynen devam eder. Asıl yasal haklar işyeri dolayısıyla sabittir.

Videoyu Göster

İş & Para Kanalı

Hepsini göster

Yorumlar

Sitene ekle
Kapat