Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

İştahsız çocuğuma nasıl yemek yedirebilirim?

64,093
kez izlendi
Puan: 4.69 / 5
Detaylı Açıklama

İştahsız çocuğuma nasıl yemek yedirebilirim?

İştahsız çocuklara yemek yedirmek çok kolay değildir. Bu konuda en önemlisi, önceden önleminizi almak ve bebeği ilk baştan itibaren doyduğunu bilen, acıktığını bilen çocuk halinde büyütmek önemlidir. Aynı zamanda doyduğunu zaman durmasına izin vermek ve bebeğin doğal bir şekilde beslenme deneyimini yaşamasına izin vermek gerekir. Böylece ilerde çocukta iştahsızlık problemi ile daha az uğraşılır. 

Çocuklarda iştahsızlık nedenleri

İştahsız çocuğu yerdirmek için ise öncelikle iştahsızlığın nedenini anlamak gerekir. Çocuklara yemek için alan vermek, seçenek vermek gerekir. Çocuklar yemekleri kendileri seçtikleri zaman kendileri tercih kullanabildikleri zaman yemek yemeleri bir miktar artar. Aynı zamanda çocukla sabırlı bir şekilde ilgilenmek, ilerlemenin çok yavaş olacağını bilmek, asla ısrar etmemek, asla yiyecek savaşlarına girmemek gerekir. Çocuklara yemek yaparken farklı yöntemler düşünmek, yemeğin sunumunu şekil olarak, tat karışımları olarak çocukların hoşuna gidebilecek değişik şekillerde hazırlamak da çocuğun yemek yemesine faydalı olur.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat