Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

İslam'a göre kıyamet nedir?

1,421
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

İslam'a göre kıyamet nedir?

Kıyamet kelime anlamıyla kalkış anlamına gelir. Namazın içinde olan farzlardan biri kıyam farzıdır. Ölenlerin tekrar dirilmesine kıyamet denir. Kıyametin küçük ve büyük, yani uzak ve yakın alametleri vardır. Bunların bir kısmı çok daha önce, bir kısmı da hemen kıyamet kopmadan önce gerçekleşen olayları içerir. 


Kıyametin ne zaman kopacağını Allah insanlara olduğu gibi peygamberlere de bildirmemiştir. Araf suresinde yer alan ayet kıyametin zamanı ile ilgili son derece önemli bir ayettir. Kıyamet zamanına da Allah saat der. 

Araf suresinin 187. ayetinde: "Sana saati (kıyamet) ne zaman olacağını (karar kılındığını) soruyorlar. De ki: "Onun ilmi ancak Rabbimin katındadır. Onun vaktini O'ndan başkası açıklayamaz. Yerlere ve göklere ağır geldi, o size ansızın gelir (ansızın olmaktan başka bir şekilde gelmez). Sen sanki ondan haberdarmışsın gibi soruyorlar. "Onun ilmi yalnızca Allah'ın katındadır." de. Ve lakin insanların çoğu bilmezler" şeklinde kıyamet zamanı konu edilir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat