Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

İslam'a göre evlilik törenleri nasıl yapılmalı?

866
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

İslam'a göre evlilik törenleri nasıl yapılmalı?

İslama göre evlilik, "İslama göre" tavırla olmalıdır. Dolayısıyla düğünün İslamisi olmaz ancak tavırların İslam'a uygun olması gerekmektedir. Örneğin, giyim konusunda benimsediğiniz bir tavrı, düğün sırasında terk edebilirsiniz. Veya normalde yiyip içmediğiniz bir yiyeceği, içeceği düğün sırasında tüketebilirsiniz, bu tavır İslam'a uygun olmayacaktır.

Peygamber efendimiz düğünlerinizi mescidde yapın buyurmuştur. Bu mevlüt okuyun cenaze gibi olsun anlamında değil, mescidde yapıyorsanız İslam'a uygun tavır sergiliyorsunuz demektir. İslam'a uygun davranışlarda bulunmuyorsanız, düğünü camide bile yapsanız uygun olmaz. Dolayısıyla İslama uygun düğün değil, tavır vardır.

Peygamber Efendimiz, düğünde tef çalınmasını buyurmuştur. Ayrıca mescidin yanında düğün gördüğü zaman eşi Hz. Ayşe ile düğünleri izlemiştir. Kadınların birbiri içinde eğlenmesi, erkeklerin birbiri içinde eğlenmesi, İslam'a uygun tavırlarda bulunulduğu sürece, dinimiz tarafından hoş görülmüştür.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat