Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

İşimde yükselmek istiyorum, kariyer koçundan nasıl bir yardım alabilirim?

242
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

İşimde yükselmek istiyorum, kariyer koçundan nasıl bir yardım alabilirim?

Kariyer koçlarının iş tanımlarından biri de hali hazırda çalışan ve işinde yükselmek isteyen danışanlara koçluk etmek. Bu noktada önemli olan şu aslında,"işimde yükselmek istiyorum"un 2 açılımı var: birincisi yükselmek istiyorum ancak işyerimizde pozisyon açılmıyor, bir diğeri yükselmek istiyorum ancak terfi sınavlarında problem yaşıyorum.

Her ikisinin de kariyer yolu anlamında çözümü farklı, bir üst pozisyonu şu anda çalışılan firmada henüz olmayan ya da açılmayan bir pozisyonda yükselmek için neler yapılmalı bunun için bir kariyer koçluğu verilebilir, diğer taraftan terfi sınavlarında veya assesment dediğimiz uzun süreçli terfi sınavlarında problem yaşayan bir danışan için tabii ki  farklı bir kariyer koçluğu programı yapılandırılmaktadır.

Tüm bu kariyer koçluğu programları oluşturulurken en önemli nokta danışanın çok iyi analiz edilmesi. Bu analiz çalışmalarında kişinin temel kişisel özelliklerinin belirlenmesinde, bilgi birikimlerinin belirlenmesinde, kişide aslen var olan yetenek ve yetkinliklerin belirlenmesinde sözlü yani konuşularak yapılan analizler ile birlikte çeşitli test ve yazılı analiz tekniklerini de kullandığımız için sonuçtaki başarı da kaçınılmaz olmakta.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat