Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Gönder
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
Gönder
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

İshal bebekler nasıl beslenmeli?

23,333
kez izlendi
Puan: 4.65 / 5
İshal bebekler nasıl beslenmeli?
İshal, bebeklerde en sık görülen çocuk hastalıklarından biridir. İshal olan bebeğin doğru beslenmesi ishal tadavisi için önemlidir. 3 günü geçen ishallerde özel olarak hazırlanmış, ishal maması denilen mamalar bebeğe yedirilebilir.

Yoğurt bağırsak hareketlerini düzenleyebilen bir gıda olduğu için ishal olan bebeğe yoğurt yedirilmesinde fayda vardır. Muz ve kabuksuz elma ishal tedavisinde bebeğe yedirilebilecek meyvelerdendir. Elmanın kabuksuz olmasına özellikle dikkat edilmeli çünkü kabuklu elma kabız tedavisinde kullanılır. İshal olan bebek yağ ve şekerden uzak tutulmalıdır.

İshal bebek pirinç yiyebilir. Pirinç ve yoğurtla yapacağınız yağsız yayla çorbası ishal bebeğinizin beslenmesi için en uygun gıdadır.

Bebek sütü çok seviyorsa ishalin ilk günlerinde aşırıya kaçmadan süt ile beslenebilir ancak 3 günü geçen ishallerde bebeğe süt verilmemesi tavsiye olunur.
Anne & Çocuk Kanalı Hepsini Gör
UZMANTV
Akademi

Oturduğunuz yerden öğrenin

Kişisel gelişim, MS Office Programları, İlişkiler, Yağlıboya resim... Konusunun önde gelen eğitmenlerinden başka hiçbir yerde bulamayacağınız kurslar. Oturduğunuz yerden öğrenmenin keyfini ve kolaylığını yaşayın.

Akademi'yi keşfedin
UZMANTV
Rehber

Okumayı sevenler için...

İzlemek yerine okumayı tercih ediyorsanız sizi böyle alalım. İçeriği UZMANTV editörleri tarafından hazırlanan UZMANTV Rehber'de yine sorular ve cevaplar var ama bu sefer görüntülü değil yazılılar.

Rehber'i keşfedin
Sitene ekle
Kapat