Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

İş görüşmesinde nasıl özgüvenli görünebiliriz?

1,661
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

İş görüşmesinde nasıl özgüvenli görünebiliriz?

Özellikle iş görüşmesinde güven veren bir beden dili kullanmak bizi rakiplerimizden ayırma noktasında büyük bir avantaj sağlar. Genellikle iş görüşmelerine gitmeden önce görüşme ile ilgili olumsuz noktalar aklımıza gelir. İş görüşmesine dair olumsuz şeyleri tasarlamak, düşünmek ve kaygılanmak görüşmeden önce özgüvenimizi kaybetmemize sebep olur.

İş görüşmesinden önce kişi ne kadar strese girerse, ne kadar kaygılanırsa ve ne kadar olumsuz bir düşünce şekli içine girerse vücutta stres yaratan kortizon hormonunun seviyesi o kadar yükselir. Rahat hareket etmeyi sağlayan testesteron hormonunun seviyesi ise düşer. 

Türkçe'de güç duruşu anlamına gelen bir duruşu görüşme öncesinde sadece 2 dakika boyunca sergilemek kortizon seviyesini düşürüp testesteron seviyesini yükseltir. 

Güç duruşu için bacaklarımızı belli bir miktar açık tutup alanımızı genişletelim. Elleri de bele koyarak polis ya da güvenlik görevlisi gibi görünmeye özen gösterelim. Böylelikle kişinin sahip olduğu fiziksel çap alanı büyür. Görüşmeden önce kişi ne kadar geniş bir alanı çevresinde kaplarsa, özgüveni o kadar çok yükselir ve olumlu etki eder. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat