Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

İş arıyorum, kendime uygun işi nasıl seçerim?

2,185
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

İş arıyorum, kendime uygun işi nasıl seçerim?

Meslek seçimi yaparken en çok dikkat etmemiz gereken noktalardan biri kişisel özelliklerimiz. Ne yazık ki kendini tanımadan, işsel anlamda hangi görev tanımlarını kendimize yakın hissedip hangilerini uzak hissettiğimizin farkına varmadan yapılan meslek seçimleri ya tüm hayatımız boyunca bizi meslek seçimimizde mutsuz kılıyor ya da belli bir iş tecrübesinden sonra iş değiştirmemize, iş değiştirmek istememize sebep olabiliyor.

Dolayısı ile kendimize uygun işi seçerken öncelikle hangi işleri yapmaktan mutlu olacağımızı düşünmemiz gerekiyor, eğer bu noktada kararsız kalıyorsak bir kariyer koçuna kesinlikle danışmakta fayda var. 

Kendimize uygun işi seçerken diğer bir önemli kriter de şimdiye kadarki birikimlerimiz, deneyimlerimiz, okuduğumuz okulun bölümü vb noktalar, eğer yapmak istediğimiz iş şimdiye kadarki birikimlerimiz ile paralel ise iş arama sürecine başlayabiliriz, ancak farklılıklar var ise, orada başka açılımlar oluşuyor, çalışmak istediğim iş dalı ile ilgili kendimi nasıl geliştirebilirim, nasıl iş başvurusu yapabilirim, kariyerimde hızlı ilerlemek için neler yapmalıyım gibi. Bu noktada da, bu konularda tecrübeli bir kariyer koçunun size çok faydası olacaktır.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat