Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

İş arayanlar adaylar arasından nasıl sivrilebilir?

367
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

İş arayanlar adaylar arasından nasıl sivrilebilir?

İş arayanların diğer adaylar arasından sivrilebilmesinin en büyük püf noktası aslında özgüven. Kendine güveni biraz açmamız gerekirse, öncelikle adayın iş arama hazırlık sürecini tamamlaması gerekli yani cv'si düzgün olmalı, mülakatlardaki heyecanını kontrol altına alabiliyor olmalı, mülakat sürecini kendi lehine çevirmeyi başarabiliyor olmalı. Bu hazırlık süreçleri çok önemli ve eğer aday bunlardan yana bir sıkıntı yaşamıyor ise iş arama sürecinde doğru bir şekilde ilerliyor demektir.

Bunun yanı sıra tabii ki en önemli etkenlerden biri akademik olarak kendini geliştirmiş olmak, yabancı dil bilmek, etkin derecede bilgisayara hakim olabilmek, iş arayan kişinin ön plana çıkmasına yardımcı etkenler.

Diğer önemli bir nokta başvurulan işin içeriğinin ve başvurulan firmanın önceden araştırılması. Eğer aday iş yerini önceden araştırmış ve o iş dalında daha önceden tecrübesiz olsa bile iş dalını iyi analiz etmiş ve kendisine verilebilecek görev tanımı ile ilgili bilgi sahibi olmuş ise bu adayın iş başvurusunda pozitif bir etken oluşturabiliyor.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat