Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

İple ameliyatsız yüz germe nasıl yapılır?

2,143
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

İple ameliyatsız yüz germe nasıl yapılır?

Ameliyatsız yüz gençleştirme teknolojileri içinde son derece revaçta olan yeni uygulamalar vardır. Bunlardan biri deri altına uygulanan iplerle, kolajen üretiminin aktive olması, dokunun gerginliğinin artması, cildin sıkılaşması ve yüzün daha yukarı doğru kalkmasının ve çene kontürünün düzelmesinin sağlanması tekniğidir. Boyun ve gıdıda sarkma ve düşme varsa iple ameliyatsız germe tekniği ile düzelme sağlanabilir. 

Eğer ciltte sarkma ve deformasyon çok ise cerrahi operasyon daha uygundur. Ama ameliyat olmak istemeyen kişilerde iple ameliyatsız germe tekniği işe yarayabilir. Yüzün, boynun, kol ve bacak iç bölgesinin de iple gerilmesi mümkün olabilir. 

İple yüzle germede farklı tipte ipler kullanılır. Bunlardan bazıları halk arasında 'örümcek ağı estetiği' olarak bilinen iplerdir. Kore menşeilidir. Yüzü kaldırmayı hedeflemez, dokunun sıkılığını artırmayı hedefler. Ortalama 50-80 arasındaki ipin deri altı dokusuna yerleştirilmesiyle, vücudun bu yabancı maddeyi sarmalaması ve kolajenin aktive olmasıyla daha sıkı bir deri haline gelmesi hedeflenir. 

İple yüz germede kullanılan diğer bir ürün ise 'siluet' adıyla anılan FDA onaylı bir üründür. Sağlığa zararı olmayan bu ürünle hem germe hem de dokunun yukarı kalkması hedeflenir. 

İşlem gerçekleştikten sonra yüzün yukarı doğru kalktığı, yüz ovalinin netleştiği, orta yüzün daha iyi bir şekilde görüntülendiği fark edilir. Ancak zaman içerisinde ipin vücut tarafından sarılmasıyla birlikte içerisindeki kolilerin etkisi daha çok fark edilecek ve doku çok daha fazla yukarı kalkacaktır. Yani zaman içerisinde etkisi daha çok anlaşılacaktır. Ortalama kalıcılık süresi 1,5- 2 yıldır. 

İple yüz germe tam bir cerrahi operasyon sayılmasa da yarı invaziv (yarı cerrahi) bir operasyon sayılabilir. Bölgeye sterilizasyon sağlandıktan sonra, doku altına uyuşturularak  belli uzunlukta ve kalınlıkta ipler yerleştirilir. Operasyondan sonra iki hafta hastanın bir spor aktivitesi yapmaması istenir. İplerin vücut tarafından sarmalanması için vakit bırakılması gerekir. Bu sayede doku çok daha kolay aktive olabilir. 

Videoyu Göster

Moda & Güzellik Kanalı

Hepsini göster

Yorumlar

Sitene ekle
Kapat