Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

iPhone'umuzu nasıl modem olarak kullanabiliriz?

2,807
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

iPhone'umuzu nasıl modem olarak kullanabiliriz?

Merhaba. Ben Turkcell Teknoloji Danışmanınızım. Turkcell ve Teknoloji ile ilgili ihtiyacınız olabilecek her konuda yanınızdayım. Bu videoda iPhone'umuzun internetini diğer cihazlarımızla nasıl paylaşabileceğimizi anlatacağım.

iPhone'da kullandığımız mobil interneti, internet paylaşımı özelliği sayesinde kablosuz veya USB kablo aracılığıyla diğer cihazlarımızda da kullanabiliriz. 

iPhone ile kablosuz internet paylaşımı:
- Telefonumuzun Ayarlar menüsünden "Kişisel Erişim Noktası" bölümüne giriyoruz.
- Açılan yeni menüde ?Kişisel Erişim Noktası? bölümünü açık konuma getirmemiz gerekiyor. Kişisel Erişim Noktası bazı sürümlerde "Ayarlar" bölümünde gözükmemektedir. Bu tarz durumlarda Ayarlar > Genel > Hücresel bölümüne giriyoruz. Burada yine "Kişisel Erişim Noktası" bölümüne ulaşabiliriz.
- "Wi-Fi Parolası" bölümünden oluşturduğumuz ağımız için bir parola belirlememiz gerekmektedir. Bu sayede kurduğumuz ağın güvenli olmasını sağlamış oluruz.
- Kablosuz ağımız kurulduğunda artık kablosuz internete bağlanabilen bir cihaz ile ağ taraması yapıp oluşturduğumuz ağ ile iPhone'umuzun internetini farklı cihazlarda kullanabiliriz.
- Artık telefonumuz kişisel erişim noktası olarak internet paylaşımı yapabilir. Kablosuz internete bağlanabilen diğer cihazlar ile ağımıza bağlandığımızda iPhone'umuzun ekranında bağlı bulunan cihazların sayısı uyarı olarak belirecektir.

iPhone ile kablolu internet paylaşımı
- Kablosuz paylaşıma alternatif olarak USB kablosu aracılığıyla da iPhone'umuzun internetini paylaşabiliyoruz. 
- Telefonumuzu bilgisayarımıza USB kablo ile bağlıyoruz ve itunes programını çalıştırıyoruz.
- Bağlantımızın başarılı olup olmadığını anlamak için, sol tarafta bulunan aygıtlar başlığı altında, bilgisayara bağlı cihazımızın ismini kontrol edebiliriz.
- iPhone üzerinden Ayarlar > Genel > Ağ (Hücresel) bölümünden kişisel erişim noktasını açıyoruz.
- Karşımıza iki tane seçenek çıkıyor, biz yalnızca USB seçiyoruz. Bağlantı sağladıktan sonra iPhone üzerinde üst kısımda mavi bir şekilde bağlantının aktif olduğunu gösteren bir uyarı çıkmaktadır.
- İnternetimizi bilgisayarımızda artık kullanabiliriz.

Ayrıca www.turkcell.com.tr, Turkcell İletişim Merkezleri  ya da 532 Turkcell Müşteri Hizmetlerine ulaşarak da yardım talebinde bulunabilirsiniz. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat