Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

iPhone'a dosya silmeden iOS 8 nasıl yüklenir?

5,208
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

iPhone'a dosya silmeden iOS 8 nasıl yüklenir?

iOS 8, Apple'ın en büyük iOS güncellemesi olma özelliğini taşıyor. Yükleme sayfasında güncelleme dosyası toplam yaklaşık 900 megabayt olarak görünüyor. Ancak sistemin güncellenmesi için 5.6 GB'lık disk alanı gerekiyor. Bu çok büyük bir rakam ve çoğu iPhone kullanıcısı cihazlarında yer açmak için dosyalarını silme yoluna gidiyor. Halbuki telefonda 5.6 GBlık disk alanı açmakla uğraşmadan da iOS 8'e geçmek mümkün. 

iOS 8 özellikler hakkında daha fazla bilgi almak için videomuzu izleyin: iOS 8'deki yenilikler nelerdir?

Bunun için bilgisayarınızdaki iTunes yazılımını kullanabilirsiniz. Bilgisayarınızda iTunes yoksa indirip kurmanız yeterli.

iTunes'u bilgisayara yükledikten sonra iPhone'unuzu bağlantı kablosu ile bilgisayara bağlayın. 

Bu arada cihazınızı tanımlamanız istenebilir. Bu durumda "Apple Kullanıcı Kimliği" bilgilerinizi ve şifrenizi girmeniz gerekir. Bunları da girin. 


iTunes bu aşamada kullandığınız iOS sürümünün güncel olup olmadığını algılar ve güncellemeyi bulduğunda size güncellemeyi yüklemek isteyip istemediğinizi sorar. 

Burada karşınıza iki seçenek çıkacak. Sadece "indir" derseniz program güncelleme dosyalarını indirir ve bunu istediğiniz başka bir zamanda telefona kurabilirsiniz. 

"İndir ve güncelle" seçeneğini tercih ederseniz güncelleme önce indirilir ve sonra da telefonunuza yüklenir.

Bu arada iTunes yedek almak isteyip istemediğinizi de soracaktır. Buna evet derseniz telefonunuzdaki veriler ve dosyaların yok olması riskini de ortadan kaldırmış olursunuz.

Telefon yedeklemenizi isterseniz iCloud üzerinden, isterseniz doğrudan bilgisayarınıza yapabilirsiniz. Bu sayede kişiler, takvim bilgileri, e-posta, fotoğraf ve video gibi önemli dokümanlarınızın hepsi bilgisayarınıza yedeklenir. 

Yedekleme işleminden sonra yapmanız gereken tek şey güncelle seçeneğine tıklamak ve iTunes'un yönlendirmelerini takip ederek yazılımınızı yükseltmek. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat