Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

İpek koza tekniği ile yüz germe nasıl yapılır?

4,821
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

İpek koza tekniği ile yüz germe nasıl yapılır?

İpek koza tekniği ile yüz germe tedavisi yapabilmemiz için öncelikle hastanın detaylı bir muayeneden geçmesi şarttır. Eğer herhangi bir sağlık problemi yoksa ve tedaviye uygunsa ipek koza tekniği ile tedavi 2 aşamadan oluşur. İlk önce krem anestezi uygulanır. Ardından lokal anestezi yapılır. Anestezi işleminden sonra uyuşmanın tam anlamı ile gerçekleşebilmesi için 15-20 dakika beklenir. Ardından 2 aşamadan geçiriyoruz tedaviyi. 

İpek koza yöntemi ile ameliyatsız yüz germe tedavisinin ilk aşamasında yüz ipliklerle askıya alınır yerçekiminin aksi yönünde. İkinci aşamada kalan bölgelere adeta bir balıkçı ağı gibi bir ağ örülür. Bu işlem yapıldıktan sonra hasta ilk kontrol için 1 hafta sonra çağırılır. Daha sonra 1 ay sonra tekrar çağırılır. İpek koza yöntemi ile uygulanan yüz germe operasyonundan 3 ay sonra tedavi tamamlanır.  Bu 3 ay içerisinde hasta mutlaka 2-3 defa kontrole çağırılır, tedavisinin nasıl ilerlediği kontrol edilir. Çünkü tedavi sonucu yaklaşık minimum 2 sene boyunca kalıcılığını koruyor. Bu nedenle sık aralıklarla kontrol edilerek tedavinin tam olup olmadığı görülmelidir. 

Yeni doğmuş bir bebekte, yüz üçgendir, küçük bir çenesi, yanında büyük elmacık kemikleri vardır. Yıllar geçtikçe bu elmacık kemiği bölgesindeki bağ dokuda erime oluştuğundan çeneye doğru üçgen tersine döner. Bu yöntemle tersine dönmüş üçgen toparlanmaya çalışılır. Esas amaç budur. Yerçekiminin aksine, lifting denilen yöntemle yüz yukarıya kaldırılır, askılanır. 

İpek koza ile yüz germe tekniği hakkında daha fazla bilgi için: 

444 3 789 - 0216 474 54 54

Videoyu Göster

Moda & Güzellik Kanalı

Hepsini göster

Yorumlar

Sitene ekle
Kapat