Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

iPad'in dokunmatik ekranını kullanmanın püf noktaları nelerdir?

5,399
kez izlendi
Puan: 3.57 / 5
Detaylı Açıklama

iPad'in dokunmatik ekranını kullanmanın püf noktaları nelerdir?

iPad'in çoklu dokunmatik ekranı size cihaz üzerinde geniş ve esnek bir kontrol deneyimi sunuyor. iPad kullanım deneyiminizi zenginleştirmek için bahsedeceğimiz püf noktalarını uygulayabilirsiniz.

Home tuşunun ömrünü uzatın!
Kullandığınız ya da o an ekranda açık olan uygulamadan çıkmak için home tuşunu kullanmak zorunda değilsiniz. Bunu dokunmatik ekran üzerinde parmaklarınızı kaydırarak da yapabilirsiniz. Ekranda açık olan bir uygulamadan çıkmak için yapmanız gereken şey şu: Beş parmağınız açık pozisyonda ekrana temas ettirin. Sonra parmaklarınızı kapatın. Uygulama artık kapandı. Böylece bazen çok çabuk bozulabilen home tuşunuzun ömrünü de uzatmış olursunuz. Bunu çalışan bütün uygulamalar için kullanabilirsiniz.

Klavyeyi ikiye bölün
iPad klavyesini daha rahat kullanmak için onu ikiye bölmeniz mümkün. Bunu için önce iPad'in klavyesini açın. Klavyeyi açtıktan sonra iPad'i iki yanından kavrayın. Klavyenin üzerine koyduğunuz başparmaklarınızı iki yana doğru çekin ve klavyeyi ayırın. Bunu yaptıktan sonra klavye her iki elinizin başparmaklarıyla yazabileceğiniz şekilde küçülecektir. Klavyeyi eski haline getirmek içinse aynı hareketin tam tersini yapın.

iPad'i dijital resim çerçevesi olarak kullanın
iPad'i aynı zamanda dijital resim çerçevesi olarak kullanmanız mümkün. Böylece işyerinizde ya da evinizde sevdikleriniz hep gözünüzün önünde olabilir.
- Bunun için önce iPad'in ayarlar bölümüne girin.
- Soldaki menüden "Resim Çerçevesi" özelliğini tıklayın.
- Sağda açılan ekrandan iPad'in göstereceği resimler arasında nasıl bir efektle geçiş yapacağını, hangi fotoğrafın kaç saniye ekranda kalacağını, hangi fotoğrafları hangi sırayla göstereceğini ayarlayın.
- Sonra iPad'inizi görebileceğiniz bir yere yerleştirin.

Unutmayın, bu özellik sürekli açık olduğunda iPad'in pilinin daha çabuk tükenmesine neden olacaktır. Şarj etme imkanınız yoksa bu özelliği kullanmanızı pek tavsiye etmiyoruz.

Videoyu Göster

Teknoloji Kanalı

Hepsini göster

Yorumlar

Sitene ekle
Kapat