Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

iPad Air'in özellikleri nelerdir?

4,522
kez izlendi
Puan: 3.89 / 5
Detaylı Açıklama

iPad Air'in özellikleri nelerdir?

Apple'ın son tabletinin arı iPad Air oldu. Apple daha önce iPad 2, iPad 3. Nesil, iPad 4. nesil şeklinde devam eden isimlendirme standardından vazgeçerek yeni iPad'e iPad Air ismini verdi. Air, şu ana kadarki en ince ve hafif iPad. iPad Air'den önceki 4. nesil iPad 652 gram iken, iPad Air ise sadece 469 gram. Yani eskisine göre yüzde 28 daha hafif. 

Yeni iPad Air daha hafif olmakla da kalmıyor, eskilere göre yüzde 20 daha ince. Ayrıca cihazın eni ve boyu da artık daha küçük. Tabi ki ekran boyutu aynı. iPad 4, 185,7 milimetre enindeyken, iPad Air'in eni 169,5 milimetreye düşmüş. Yani 2 santimetreye yakın küçülmüş.

iPad Air'deki yenilikler sadece boyut veya ağırlıkla ilgili değil. Apple'ın ilk olarak iPhone 5S'te kullanmaya başladığı A7 çip, iPad Air'de de kullanılıyor. Bu da iPad Air'i piyasadaki en hızlı tabletlerden biri yapıyor. 

Bu arada iPad Air'in renkleri de eski nesil iPad'yere göre değişti. iPad Air'in uzay grisi ve gümüş rengi olmak üzere iki farlı renk seçeneği var. iPad Air 5 megapiksellik bir kameraya ve kaliteli bir lense sahip. Cihaz bununla HD videolar kaydedebiliyor. Ön kamerası ise 1.2 megapiksel. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat