Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

iOS ve Android telefonlarda Turkcell Telefon Yedekleme Uygulaması nasıl kullanılır?

9,704
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

iOS ve Android telefonlarda Turkcell Telefon Yedekleme Uygulaması nasıl kullanılır?

Merhaba. Ben Turkcell Teknoloji Danışmanınızım. Turkcell ve Teknoloji ile ilgili ihtiyacınız olabilecek her konuda yanınızdayım. Bu videoda akıllı cihazlarda Turkcell Telefon Yedekleme uygulamasının nasıl kullanıldığını anlatacağım. 

Bu anlatım tüm Android cihazlar ve iPhone için geçerlidir. Turkcell Telefon Yedekleme ile telefonunuzu değiştirmek istediğinizde veya dilediğiniz herhangi bir zaman rehberinizin yedeğini almak istediğinizdeabilir, uygulamanın yüklenebildiği tüm cihazlara yedeklerinizin aktarımını sağlayabilirsiniz. Web üzerinden http://telefonyedekleme.turkcell.com.tr sayfasından yedeklemenizi görüntüleyebilir üzerinde oynama yapabilirsiniz.

- Android cihazlarda Turkcell telefon yedekleme uygulamasını Google Play üzerinden ücretsiz yükleyebilirsiniz. Bunun için Google Play'in arama bölümüne Turkcell Yedek yazıp uygulamayı indirmeniz yeterli. Turkcell markalı cihazlarda ise bu uygulama yüklü gelecektir.
- iPhone'da ise App Store'un arama bölümüne Turkcell Yedek yazıp uygulamayı ücretsiz yükleyebilirsiniz. Uygulamayı iPhone'da kullanabilmek için cihaz yazılımının iOS 4.3 veya üzeri bir sürüm olması gerekmektedir.
- Telefon yedekleme uygulamasını çalıştırdığımız zaman karşımıza iki tane seçenek çıkmaktadır; "YEDEKLE" ve "GERİ YÜKLE".
- Numaralarımızı yedeklemek istiyorsak YEDEKLE diyerek cihazımıza kayıtlı olan numaraları yedekleyebiliriyoruz.
- Daha önceden yedeklemiş olduğumuz numaraları simkartımızı taktığımız telefonumuza geri almak istediğimizde "GERİ YÜKLE" diyerek cihazımıza numaralarımızı geri alabiliriz.
- Yedekleme Uygulamasında "Yedekleme"  ya da "Geri Yükleme" devam ederken uygulamadan çıkış yapılmamalıdır.
- Yedekleme işlemi gerçekleştikten sonra sistem tarafından "numaralarınızı başarıyla yedeklediniz" mesajı gelecektir. Web üzerinden yedeklerinizi "Turkcell GSM NO" ve "Turkcell Şifreniz" ile kontrol edebilirsieniz. (Şifre için SIFRE yazıp 2222'ye gönderebilirsiniz.)

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat