Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

iOS 9 ile değişen özellikler nelerdir?

1,486
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

iOS 9 ile değişen özellikler nelerdir?

Apple'ın her sene Haziran ayında yaptığı geliştirici konferansı bu sene 8 Haziran?da yapıldı. Apple'ın etkinliğinde iOS'in yeni versiyonu olan iOS 9, tüm özellikleri ile kullanıcılara tanıtıldı. iOS 9, özellikle stabilite ve güvenlik odaklı olan bir yazılım güncellemesi olarak ön plana çıkarken; ayrıca tanıtılan yeni uygulamalar ile geliştiricilere yeni olanaklar sunuldu.

Görsellikte çok fazla değişiklik olmasa da uyarılarda artık daha yuvarlık köşeli bildirimleri bizleri bekliyor. Diğer yandan 2 adımlı güvenlik doğrulamasında artık görsel de bulunuyor. Bu sayede ismi yazan cihazın görseli ile hangi Apple ürünü olduğu anlaşılabilecek.
iPhone 6 Plus'un büyük ekranı sayesinde artık Mesajlar?da, kimden geldi ise o kişinin fotoğrafı da sol tarafta gözüküyordu. Artık bu özellik iOS 9 ile daha küçük ekrana sahip iPhone 6 gibi cihazlara da eklenmiş durumda.

Yeni yazılım güncellemesi ile birlikte Siri'de görsel değişim, Fotoğraf bölümünde diğer fotoğraflara ulaşmak için altta tümünün göründüğü bir kısayol eklenmesi, Telefonumu Bul ve Arkadaşlarımı Bul uygulamaları da artık ön kurulu olması, Arama ekranında Siri'nin ön plana çıktığı yeni sistem, uygulamalar arasındaki geçişin görsel olarak yenilenmesi, Widget ekranına Batarya bilgilerinin eklenmesi gibi özellikler sisteme eklendi.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat