Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

iOS 8'deki yenilikler nelerdir?

3,180
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

iOS 8'deki yenilikler nelerdir?

Apple'ın, en son mobil işletim sistemi iOS 8, önemli yenilikler ve iyileştirmelere sahip. iOS 8 şimdiye kadarki en büyük iOS sürümü olarak lanse edildi. Yeni sürüm iOS'taki bazı önemli yenilikler şöyle:

- iOS 8'de mesajlaştığınız kişilere sesli mesaj, video ve konum gönderebileceksiniz. iOS'un mesajlaşma uygulaması ile Vine veya Instagram videolarınızı da paylaşabileceksiniz.

- iOS 8'in önemli bir yeni özelliği de mesajlara ya da e-postalara kullanığınız uygulamadan çıkmadan cevap verme imkanı sunması. 

- Başka bir dikkat çekici özellik ise Home tuşuna iki kez basıldığında açılan multitasking menüsünde son konuşulan kişilerin resimleri ile birlikte çıkması. Böylece arama yapmak ya da o kişiye mesaj atmak çok daha kolay.

- Çocukların telefonla ücretli uygulamaları indirmelerini önlemek isteyen Apple, iOS 8'e "Aile Paylaşımı" özelliğini getirdi. Bu özellik sayesinde ebeveynler birbirlerinin indirdiği veya satın aldığı uygulamaları kontrol edebilecek. Ayrıca ebeveynler belli işlemler için şifre koyabilecek.

- Apple, iOS 8'de QuickType adı verilen bir teknoloji deniyor. QuickType, yazarken bir sonraki kelimeyi tahmin eden bir uygulama. Böylece yazışmanın çok daha hızlı ve kolay hale gelmesi amaçlanıyor. 

- iOS 8, kullanıcıların bilgisayarlarına iOS cihazlarından erişmelerine imkan veriyor. Bu özellik OS X Yosemite ile çalışan Mac veya Windows PC'lerde kullanılabiliyor. 

- iOS 8'de, bulunduğunuz yerde çalan şarkılarla ilgili bilgilere ulaşmanızı sağlayan Shazam uygulamasıyla Siri entegre edilmiş durumda.

- iOS 8 aynı zamanda iOS 8 mobil cihazların diğer iOS cihazlarıyla senkronize olmasına imkan veren ve iPhone aracılığıyla akıllı ev aletlerini kontrol etmeye yarayan bir yazılım olan HomeKit'i de kullanıma açıyor.

- iOS 8'in yeniliklerinden biri de Sağlık uygulaması. HealthKit adı verilen bu uygulama AppleWatch ile iPhone'daki sensörlerden gelen hareket verilerini derleyerek kişi ile ilgili istatiski bir sağlık profili çıkarıyor.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat