Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

iOS 8'de mesajlaşma ile ilgili ne tür yenilikler var?

920
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

iOS 8'de mesajlaşma ile ilgili ne tür yenilikler var?

Apple'ın yeni mobil işletim sistemi iOS 8, mesajlaşma ile ilgili bazı yenilikler içeriyor. Artık iPhone sahipleri birbirlerine Mesajlar uygulamasını kullanarak internet üzerinden kolayca sesli mesaj gönderebiliyor. Bunun için yapılması gereken mesajlaşmayı açmak ve metin satırındaki mikrofona basılı tutarak konuşmak. Sesli mesajları dinlemek için cihazı kulağınıza yaklaştırmanız yeterli.

Mesajlar ile çoklu fotoğraf ve video gönderme imkanı da sunan iOS 8'de ayrıca karşıdaki kişiye konum gönderme özelliği de var. Bazı sohbet uygulamalarında uzun zamandır var olan bu özellik iki kişinin birbirini kolayca bulmasını sağlıyor. iOS 8 yüklü cihaz, mesajla gelen konum için harita üzerinde sesli yol tarifleri yaratabiliyor.

Yeni mesajlar uygulaması ile grup sohbeti başlatılabiliyor. Grubu kuran kişi istediği kişileri ekleyip, istemediklerini çıkarabiliyor. Sohbetten kolayca ayrılmak ya da Rahatsız Etme'yi açarak mesajları sonra okumak da mümkün.

iOS 8'in başka bir özelliği de herhangi bir uygulamadayken mesaj gelirse onu uygulamadan çıkmadan yanıtlamanıza olanak tanıması. Son olarak, iOS'un yeni mesajlaşma uygulaması ile artık Vine veya Instagram videolarınızı arkadaşlarınıza gönderebileceksiniz.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat