Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

İnternet bağımlılığı nedenleri nelerdir?

1,503
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

İnternet bağımlılığı nedenleri nelerdir?

İnternet bağımlılık yapmak, insanlar internete bağımlı olur. İnsanların internete neden bağımlı olduğu sorusunun ise tek bir yanıtı yoktur, çünkü bağımlılık oldukça karmaşık bir kavramdır. Fizyolojik açıdan baktığımızda bir ailede bağımlılık varsa, o ailede genetik geçişten dolayı çocuğun da bağımlı olma riski vardır. 


Bağımlılığa, internet ve teknoloji bağımlılığına fizyolojik açıdan baktığımızda bir kişide depresyon varsa, sosyal fobi mevcutsa ya da başka bazı psikopatolojiler bulunuyorsa bu kişinin internet bağımlısı olma riski oldukça yüksektir. 

Olaya psikolojik açıdan bakarsak içe kapanık ya da dürtüsel insanların, kendini ifade etmekte zorlanan ya da ifade edemeyen kişilerin internet bağımlısı olma riski çok çok daha fazladır. 

Sosyal açıdan baktığımızda, anne-babadan bağımlılık modellemesi almış bireylerin, sosyal anlamda kendini ifade edemeyen ya da sosyal çevresi ile ilişki kuramayan, arkadaş çevresi bağımlı olan insanların bağımlı olma riski, diğer insanlara göre daha fazladır.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat