Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

İnsanlar neden cinsel fantezi kurar?

73,097
kez izlendi
Puan: 4.25 / 5
Detaylı Açıklama

İnsanlar neden cinsel fantezi kurar?

Bütün insanlar hayal kurar. Hayal kurmak insanların en güçlü savunma mekanizmalarından bir tanesi. Bütün insanlar kendilerini arzu ettikleri yerde ya da güvenli oldukları yerde hissederek hayatlarında bazı duyguları yaşayabilirler. Bu durum yaşamın tüm alanlarında geçerli olduğu gibi; cinsellikte de insanlar hayaller kurarlar. Fakat cinsel fanteziler sadece hayal kurmakla açıklanacak bir durum değil.

Cinsel fantezi 

Cinsel fantezilerde insanlar, kendi içlerinde yaşamak istedikleri, fakat toplum baskısı nedeniyle bastırdıkları durumları yaşarken görmek istiyorlar. Bunların içinde sado-mazo ilişkiler, kırbaçlanmak gibi şaşırtıcı durumlar da olabiliyor. Ama dikkatli bakıldığında bunlar da dokunmanın ve okşamanın sert halleri. 

Seks sırasında insanın tüm vücudu cinsel organ haline geliyor. Örneğin çocuklar ebeveynlerini seks yaparken gördüklerinde bundan korkabiliyorlar; çünkü dışarıdan bakıldığında sevişirken insanlar birbirlerine zarar veriyormuş gibi görünebiliyor. Sado-mazo gibi cinsel fanteziler de daha fazla ve daha somut dokunma ve hissetme ihtiyacından ortaya çıkıyor.

Videoyu Göster

Sağlık Kanalı

Hepsini göster

Yorumlar

Sitene ekle
Kapat