Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

İngiltere vizesi için yapılan başvuru ne kadar sürede sonuçlanır?

27,607
kez izlendi
Puan: 4.71 / 5
Detaylı Açıklama

İngiltere vizesi için yapılan başvuru ne kadar sürede sonuçlanır?

İngiltere vizesi için İngiltere'nin dış temsilciliklerine başvurmanız gerekir. Başvuru sırasında herhangi bir sözlü mülakat yapılmaz. Evraklarınızı ve bunların İngilizce çevirilerini temsilcilikteki Türk çalışanlara teslim etmeniz yeterlidir. Bundan sonra inceleme süreci başlar.

İngiltere Konsolosluğu'nun vize başvurularının ne kadar sürede tamamlanacağı ve başvuran kişiye ne kadar sürede yanıt verileceğine ilişkin süreleri daha önceden belirlemiştir.

Boş ya da sıfır pasaport diye bilinen, üzerinde herhangi bir ülkenin vizesi yer almayan pasaportların sahiplerine vize başvurusu yapıldıktan sonra 5 iş günü içinde kabul ya da ret sonucu bildirilir.

Eğer pasaport sahibi daha önce çeşitli kereler yurtdışına çıktıysa ve pasaportunda ABD, İngiltere ya da Schengen vizeleri varsa 3 iş günü içinde vize işlemleri sonuçlandırılır.

İşlemin bittiği ise başvuru sahibine SMS yolu ile bildirilir. Başvuru ve onay süreci tamamlandıktan sonra belli bir ücret karşılığında pasaport kargo ile sahibine gönderilir. Kişinin tekrar İngiliz temsilciliğine gitmesine gitmesi gerekmez.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat