Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

İngiltere vizesi için davet mektubu, otel rezervasyonu, uçak bileti gerekir mi?

32,844
kez izlendi
Puan: 4.32 / 5
Detaylı Açıklama

İngiltere vizesi için davet mektubu, otel rezervasyonu, uçak bileti gerekir mi?

İngiltere'ye turistik amaçla gidecek yolcular, İngiltere vizesi almak için İngiliz Konsolosluğu'na İngilizce olarak tercümesi yapılmış otel ve uçak rezervasyon belgelerini götürmeli.

İngiltere'ye iş amaçlı, ticaret vb. nedenlerle giden kişilerden İngiltere'deki şirketten bir davet yazısı, otelde kalacaksa otel rezervasyonu ve uçak bileti rezervasyon belgeleri İngilizce olarak isteniyor.

İngiltere'ye eğitim amacı ile giden öğrencilerden, İngiltere'deki okuldan davet yazısı alması gerekiyor. Öğrenci İngiltere'de olduğu süre boyunca yurtta kalacasak, yurt kağıtları da belgeler arasında yer almalı.

Davetiye mektubu ile vize başvurusu

İngiltere'ye davetiye ile giden misafirlerin de vize başvurusunda, İngiltere'den onları kim davet ediyorsa, var olan davet mektubunu İngiliz Konsolosluğu vize görevlileri ile paylaşması gerekiyor. İngiltere vizesi için yapılacak başvurularda kullanılan davet mektubunun da tüm diğer belgeler gibi İngilizce yazılmış olması ya da noter onaylı çevirisinin olması gerekiyor. Bununla birlikte belgelerin arasına davet eden kişinin pasaport fotokopisi ile oturum izni fotokopisinin bulunması gerekiyor.

İngiltere vizesi için hazırlanan İngilizce davet mektubunda, davetlinin hangi tarihler arasında İngiltere'de kalacağının da belirtilmesi gerekiyor.

Bazı davet mektuplarında, ayrıca davet eden kişinin Mortgage ile ev aldıysa, Mortgage krokisi ile Mortgage sözleşmesinin de davet mektubuna eklenmesi istenebiliyor. Mortgage kroki evde misafirin kalabileceği kadar yeterli oda var mı vb. konuları araştırmak için istenebiliyor. İngiltere'ye davetiye ile gidiyorsanız ve vize alırken süre kaybetmek istemiyorsanız ve davet mektubu ile birlikte ekstradan istenebilecek tüm bu belgeleri de öncesinden hazırlamakta fayda oluyor.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat