Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

İngiltere öğrenci vizesi nasıl alınır?

664
kez izlendi
Puan: 5.00 / 5
Detaylı Açıklama

İngiltere öğrenci vizesi nasıl alınır?

İngiltere'den öğrenci vizesi almak için kişinin İngiltere'deki bir eğitim kurumuna kayıt yaptırmas ve bu kurumdan da kabul belgesinin gelmiş olması gerekir. Bu şartlar yerine getirildikten sonra kişi, İngiltere Elçiliği'nin internet sayfasındaki başvuru formunu doldurmalıdır.

İngiltere Öğrenci vizesi alacak kişinin hazırlaması gereken belgeler de şu şekildedir: Eğitim kurumundan gelecek kabul belgesi, sabıka kaydı, kimlik fotokopisi, nüfus kaydı, ikametgah kaydı ve Türkiye'de öğrenci ise okuldan alınmış öğrenci belgesi. Eğer kişi bir iş yerinde çalışıyorsa, iş yerinden izinli olduğuna dair de bir belge alması gerekir.

Tüm bunların yanında İngiltere öğrenci vizesi alacak kişinin İgiltere'de öğrencilik yapacağı süre boyunca yapacağı harcamalar için bir banka hesabı ve hesabında da yeterli miktarda bakiyesinin bulunması gerekir. Eğer hesap kişinin kendine ait değilse, hesap sahibinden bir sponsorluk yazısı alınması gerekmektedir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat