Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

İngiltere göçmenliği için Ankara Antlaşması'nın avantajları nelerdir?

2,001
kez izlendi
Puan: 5.00 / 5
Detaylı Açıklama

İngiltere göçmenliği için Ankara Antlaşması'nın avantajları nelerdir?

Ankara antlaşması, 1963 yılında gümrük birliği çerçevesinde imzalanan ve bunun sonucunda Türklere İngiltere'de kendi işlerini kurma imkanı sağlayan bir anlaşmadır. Ankara antlaşması ile İngiltere'ye yerleştiğinizde pek çok avantaja sahip olursunuz.

Ankara antlaşması ile İngiltere'ye yerleştiğinizde kendi iş yerinizi kurma imkanına sahip olursunuz ve bunun için belli bir sermayeye ihtiyacınız olmaz. 

Kişinin eşinin de İngiltere'ye yerleşebilmesi için genel çalışma izni alınmalıdır. Çalışma izni alan kişi istediği her yerde çalışabilir. 

Göçmenliği kabul edilen kişinin 18 yaşından küçük bütün çocukları İngiltere'ye yerleşebilir ve öğrenimine İngiltere'de devam edebilir. Ayrıca İngiltere'ye yerleşen aile sağlık sisteminden de ücretsiz olarak faydalanır.  

Ankara antlaşması ile İngiltere'ye giden kişi 4 yıl sonra daimi oturma hakkına sahip olur. Bu hakka sahip kişi ömür boyu İngiltere'de yaşayabilir, çalışabilir ve İngiltere'deki diğer tüm imkanlardan faydalanabilir. 

5 yıl dolduktan sonra, Ankara antlaşması ile İngiltere göçmenliği alan kişinin ailesi de İngiltere vatandaşı olma hakkına erişir. İngiltere vatandaşı olan kişi Avrupa Birliği pasaportu alarak Avrupa Birliği içerisinde serbest dolaşım hakkına sahip olur.  

İngiltere vatandaşlığı alındıktan sonra istenirse Türkiye'ye geri dönüş yapılabilir ya da Avrupa'nın diğer ülkelerine yerleşilebilir. 

Türkiye'de askerliğini yapmamış erkek bireyler İngiltere'ye göçmen olarak kabul edilirlerse askerliklerini erteleyebilir ya da bedelli olarak yapabilir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat