Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

İngiltere göçmenliği için Ankara Antlaşması hangi esasları kapsar?

1,500
kez izlendi
Puan: 5.00 / 5
Detaylı Açıklama

İngiltere göçmenliği için Ankara Antlaşması hangi esasları kapsar?

Ankara antlaşması, 1963 yılında gümrük birliği çerçevesinde imzalanan ve bunun sonucunda Türklere İngiltere'de kendi işlerini kurma imkanı sağlayan bir antlaşmadır. Ankara antlaşması, kişinin İngiltere'de belli bir sermaye limitine sahip olmadan kendisine ait iş yeri açmasını ve bu amaçla İngiltere'ye yerleşmesini sağlar. 

Belli bir mesleği olan, İngiltere'de kendine ait bir iş yapabilecek, yapacağı iş ile ilgili altyapıya sahip olan 18 yaşını doldurmuş ve sabıkası olmayan her Türk vatandaşı İngiltere göçmenliği için başvuru yapabilir. 

İngiltere göçmenlik başvurusundan 3 ay içinde yanıt alınır. Kişiye öncelikle 1 yıllık oturma ve kendi işini yapma izni verilir. 1. yılın sonunda 3 yıllık uzatma alınır ve 4 yıl geçtikten sonra kişi daima oturma hakkına sahip olur. 

5 yılın sonunda kişiye İngiliz vatandaşlığı verilir ve İngiliz vatandaşlığı alan kişi İngiltere'deki her türlü imkandan faydalanabilir. Avrupa Birliği pasaportu alabilir. 

Ankara antlaşması doğrultusunda yapılan İngiltere göçmenliği sadece başvuran kişiyi değil kişinin eşi ve 18 yaşından küçük çocuklarını da kapsar.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat