Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

İnek sütü alerjisi kendiliğinden geçer mi?

19,022
kez izlendi
Puan: 4.57 / 5
Detaylı Açıklama

İnek sütü alerjisi kendiliğinden geçer mi?

İnek sütü alerjisinin düzelmesi öncelikle inek sütü alerjisinin ciddiyeti, diğer gıdalarla alerjinin de birlikte olduğu çoklu gıda alerjisiniin olup olmadığı, birlikte astım ve alerjik nezlenin olup olmamasına göre değişmektedir. 

Çoklu gıda alerjileri ve ciddi inek sütü alerjilerinde ve birlikte astım alerjik nezle olanlarda düzelme biraz daha geç olmaktadır.  

Alerji testinde alerjinin çıkmamasına ragmen inek sütü içeren gıdanın verilmesiyle alerji belirtilerinin görüldüğü, sadece kakada sümüklenme ve kan görülmesi gibi belirtilerle kendini gösteren alerji tipinde genellikle 9 ay ile 1 yaş civarında düzelme görülmektedir. Nadiren 2-3 yaşına kadar devam etmektedir.

Ciddi alerjilerde ve çoklu gıda alerjilerinde alerjinin ciddiyetine bağlı değişmekle birlikte 5 yaşına kadar %90 düzelmektedir. Düzelmeyen vakalar oldukça nadirdir. Genelde düzelmektedir. Düzelmeyen gıda alerjileri genelde kuruyemiş alerjileridir. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat