Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

İmaj maker ne işe yarar?

347
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

İmaj maker ne işe yarar?

İmaj makerların, aslında daha doğru tabiri ile imaj danışmanlarının asli görevi öncelikle danışanlarının yani müşterilerinin o ana kadarki yaşantılarını analiz ederek varmak istedikleri nokta için bu altyapının üzerine kişiye uygun imajı oturtmaktır.

Kişinin alışkanlıkları, zevkleri, işi, bulunduğu ortamlar, iş yaşantısı, özel hayatı, nelerden hoşlanıp nelerden hoşlanmadığı, beğendiği renkler, hatta kullandığı aksesuarlar hepsi hepsi net olarak belirlenir. Bunun akabinde kişinin renk analizi yapılır, bunun açılımı kısaca kişinin ten rengine uygun kullanması gereken renk skalasının ve renk kombinasyonlarının belirlenmesidir.

Sonrasında vücut tipi ? vücut yapısı analizi yapılır, burada amaç; örnek vermek gerekirse, en basit anlamı ile kişiye hangi elbise modelinin, hangi pantolon modelinin yakışacağının belirlenmesidir. Çok kısaca açıklamak istersek kum saati vücut yapısına sahip bir bayana kalem etek modelini kullanması tavsiye edilirken, hafif göbekli bir bayana çan tipi etek giymesi ya da daha dökümlü kumaşlardan akışkan bir model etek tercih etmesi tavsiye edilir. 

Renkler ve modeller belirlendikten sonra kapsül gardırop çalışması ve gardırop detoksu çalışmaları yapılır ve alışveriş danışmanlığı ile imaj danışmanlığı çalışmalarının büyük çoğunluğu tamamlanmış olur. Son nokta da protokol ve nezaket yönetimi dediğimiz kısımdır.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat