Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

İmaj maker kimdir?

1,227
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

İmaj maker kimdir?

İmaj maker kimdir sorusuna aslında imaj makerlık nedir sorusunun yanıtı ile başlamak daha doğru. İmaj makerlık ile imaj danışmanlığı farklı kavramlardır. İmaj makerlık hizmeti aslen kısa süreli alınan, genelde sanat camiasında, dizi çekimlerinde ya da albüm çalışmalarında uygulanan bir çalışmadır. Bir kişinin kendisini beğendiği rol model gibi görmek istemesi, ona benzemeye çalışması ona benzetilmeye çalışması için yapılan çalışmalara imaj makerlık çalışmaları diyoruz, örnek vermek gerekirse bir albüm çalışmasında çalışması yapılan sanatçının kendini yurtdışındaki X şahsıyetine benzetmek istemesi, ya da halktan bir kişinin saçını, giyim tarzını beğendiği X sanatçısına benzetmek istemesi üzerine yapılan kısa dönemli, tek görünümlü çalışmalara imaj makerlık çalışması diyoruz.

İmaj danışmanlığı ya da imaj koçluğu daha uzun süreli ve geniş kapsamlı bir danışmanlık, daha köklü değişimleri, kökten değişimleri kapsıyor, ve hatta içinde gardrop yönetimi, zerafet yönetimi, algı yönetimi kavramları bile barındırıyor.

Dolayısı ile imaj makerlık ile imaj danışmanlığı kavramlarını birbirinden ayıran en önemli etkenlerin imaj makerlığın benzemek istenen görünüm üzerine yapılan bir çalışma olduğu, imaj danışmanlığının ise daha uzun süreli, kökten değişimli, içeriğinde birçok alt başlığı barındıran bir danışmanlık olduğu.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat