Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

İmaj maker hayatımıza neler katabilir?

292
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

İmaj maker hayatımıza neler katabilir?

İmaj danışmanlığı bir kişinin hayatında aldığı en önemli danışmanlıklardan biri aslında, iletişim danışmanlığı ya da stres yönetimi danışmanlığı gibi.

Aslında şöyle bir düşünürsek insan oğlunun doğasında beğenilmek var, beğeniliyorsak kendimizi mutlu hissediyoruz, beğeniyorsak neşeli oluyoruz, huzurlu oluyoruz. Bu beğeniye kişinin kendini ayna karşısında beğenmesi de dahil.

Bir düşünün yeni bir elbise aldınız sevinçle giydiniz arkadaşlarınızla buluştunuz ve arkadaşlarınız  size "Elbisen ne kadar güzel, rengi modeli sana ne kadar yakışmış"? dediler. İnanın o motivasyon sizi günlerce mutlu ve huzurlu kılar ve hatta o günden sonraki elbise seçimlerinizi o model ve renge yakın yapmaya çalışırsınız.

Bir de tam tersini düşünün yeni bir elbise aldınız sevinçle giydiniz arkadaşlarınızla buluştunuz ve arkadaşlarınız  size "Biraz kilo mu aldın? Sanki geçen gün giydiğin elbisenin rengi sana daha çok yakışmıştı" dediler. Moraliniz bozuldu, belki de birkaç gün kendinize güveninizi toparlamaya çalıştınız, belki tekrar alışverişe çıkıp değişik değişik siz yakışıp yakışmadığına karar veremediğiniz bir sürü alışveriş yaptınız.

İşte iyi bir imaj danışmanı sizin kendinizi hep birinci örnekteki gibi hissetmenizi sağlamalıdır, iletişimi iyi olmalıdır, size moral motivasyon vermelidir, net olmalıdır ve tabii ki en önemli etken modayı takip eden trend ve tarz sahibi olmalıdır.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat