Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

İllumunati'nin amacı ne?

17,102
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

İllumunati'nin amacı ne?

İllumunati özellikle Türkiye'de üretilen komploların çok büyük bir kısmının ana aktörü. Baronlar, cüppeli maskeli gizli toplantılar, tek bir sözle ülkenin kaderini belirlemeler ve buna benzer sayısız spekülasyonun bir numaralı aktörü İllumunati. Peki gerçekten böyle mi? Varlığı bile net olmayan bu varsayımsal topluluğun amacı ne?

İllumunati hakkındaki teoriler aslında sadece Türkiye'de değil bütün dünyada yaygın. Bu teorilere göre İllumunati'nin amacı, çeşitli manipülasyon teknikleri ile toplumlara nüfuz edip onları amaçları doğrultusunda kullanarak dünyayı ele geçirmek! Bundan sonra da bütün yetkilerin küçük bir yönetici grubun elinde olduğu baskıcı bir sistem kurmak. 

Peki gerçekten de böyle mi? Gizli bir çıkar grubu birleşip dünyayı ele geçirmek istiyor mu? 

Aslında İllumunati'nin kuruluş amacı toplumda yaygın olan batıl inançlarla dinin sosyal hayata müdahalesi ve Bavyera eyaleti hükümetinin olumsuz politikaları ile mücadele etmekti. Ayrıca kadın haklarını savunuyor ve kadınların eğitimini destekliyordu. Pozitif bilimler bu dönemde Avrupa'da giderek popüler oluyordu ve İllumunati'nin kurulduğu dönemde yani 18. yüzyılda Avrupa'da benzer birçok topluluk vardı. İllumunatinin kurucuları hukukçu, asker ve bilimadamlarından oluşuyordu.

Topluluk kurulduğunda herhangi bir gizliliği yoktu. Çalışmalarını bir dernek gibi açık yürütüyordu. Kuruluşundan kısa bir süre dönemin Almanya'sında ve Avrupa'da hızla popüler oldu. İlluminati üyeleri arttı ve faaliyetleri yoğunlaştı. Üyeleri de toplumun önemli ve saygın isimleriydi. Kilise ve Bavyera eyaleti hükümeti kendilerine karşı kurulan bu örgütün çalışmalarından büyük rahatsızlık duyuyordu. Bu nedenle 1776'da kurulan İlluminati bundan 10 yıl sonra hükümet tarafından lağvedildi. Bu tarihten sonra da örgütün herhangi bir resmi faaliyeti olmadı. Ancak hakkındaki karanlık teoriler günümüze devam etti.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat