Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

İlluminati nedir?

37,092
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

İlluminati nedir?

İlluminati modern zamanların en büyük gizemlerinden biri. Yıllardır komplo teorilerinin odağında olan bu gizemli grubun dünyayı ele geçirmeye çalıştığı ve bu yüzden önemli insanları kendi aralarına katarak toplumlara nüfuz etmeye çalıştığı iddia ediliyor. 

Peki İlluminati örgütü gerçekten var mı? Komplo teorilerinde öne sürüldüğü gibi dünyayı ele geçirmek gibi bir niyetleri var mı? 

İlluminati topluluğu Almanya'nın Bavyera eyaletinde 1 Mayıs 1776'da kuruldu. Topluluğun kurucusu Katolik hukuku profesörü olan Adam Weishaupt'tı. Adam Weishaupt topluluğa ilk isim olarak mükemmeliyetçi anlamına gelen Perfectibilists adını seçti ama bu isim günümüzde kullanılmıyor. 

İlluminati'nin ilk üyeleri bilimadamları, hukukçular ve askerlerdi. Bu arada topluluğun birçok üyesi aynı zamanda Mason localarına üyeydi.
İlluminati'nin amacı Avrupa'da çok yaygın olan batıl inançlar ve dini önyargılarla mücadele etmekti. İlluminati, eyalet hükümetinin insanları suiistimal etmesine ve dini hayatın sosyal hayata müdahalesine de engel olmak istiyordu.

İlluminati faaliyetleri yoğunlaşıp üye sayısı binleri geçtiğinde bu Katolik Kilisesini son derece rahatsız etti. Kiliseye yakın olan Bavyera hükümeti 1785 yılında İlluminati'nin faaliyetlerine son verdi. 

İlluminati ile ilgili gizem de bundan sonra başladı. Aslında günümüzde İlluminati'nin var olduğuna dair hiçbir somut kanıt yok. Ancak birçok önemli ismin topluluğa üye olduğu öne sürülüyor.

İlluminati üyeleri
İlluminati'ye üye olduğu iddia edilen ünüler arasında Miley Cyrus, Jay-Z, Beyonce, Lady Gaga, Rihanna, Madonna, Kanye West, Barack Obama, Papa ve Kraliçe II. Elizabeth gibi dünyanın en önemli ve popüler isimleri var. Bu kişilerin eserlerinde kullandıkları el işaretleri, simgeler gibi öğelerin İlluminati sembolleri olduğu söyleniyor.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat