Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

İlluminati nasıl kuruldu?

6,257
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

İlluminati nasıl kuruldu?

Günümüzde dünyayı gizli bir el gibi yönettiği iddia edilen İlluminati 1776'da Almanya'nın Bavyera eyaletinde kuruldu. Topluluğun kurucusu Katolik hukuku profesörü olan Adam Weishaupt'

İlluminati'nin hedefi toplumda yaygın olan batıl inançlarla dinin sosyal hayata müdahalesi ve Bavyera eyaleti hükümetinin olumsuz politikaları ile mücadele etmekti. Kısa zamanda bilimadamları, sanatçılar, askerler ve hukukçulardan oluşan birçok önemli kişi topluluğa dahil oldu.

Elbette faaliyetleri Katolik kilisesi ve Bavyera hükümetini rahatsız etti. Bunun üzerine, İlluminati'nin faaliyetleri kuruluşundan yaklaşık 10 yıl sonra, 1785 yılında hükümet tarafından durduruldu. 

Bundan sonra İllumminati'nin faaliyetleri ile ilgili herhangi somut bir bilgi ya da kayda ulaşılamadı. 

Ancak, komplo teorisyenleri İlluminati'nin faaliyetlerine asla son vermediğine inanıyor. Onlara göre İlluminati hala çalışmaya devam ediyor. Hedefleri dünyayı tek bir totaliter hükümet olarak yönetmek. Bu hedeflerine ulaşmak için de Amerikan Merkez Bankası, üniversite grupları ve çeşitli kuruluşları kullandıkları öne sürülüyor. 

İlluminati üyesi ünlüler
Komplo teorisyenleri İlluminati'nin toplumlara nüfuz edebilmek için ünlü kişileri de kendi saflarına kattığını öne sürüyor. Onlara göre Beyonce, Lady Gaga, Rihanna, Madonna, hatta ABD Başkanı Barack Obama, Papa ve Kraliçe 2. Elizabeth gibi isimler İlluminati üyesi. Bunu kanıtlamak için ise bu kişilerin kullandığı simgelere dikkat çekiyorlar.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat