Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

İlk gece korkusu nasıl yenilir?

14,269
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

İlk gece korkusu nasıl yenilir?

İlk gece korkusu hakkında merak ettiğiniz her şeyi bu videoda bulabilirsiniz.

Yeni evlenen çiftlerin ilk cinsel birliktelik girişimlerinde bazı sorunlar yaşanabilir. İlk gece korkusu olarak nitelenen bu durum erkeklerde balayı empotansı olarak adlandırılır. Erkeğin gergin olması ereksiyon sorunlarına yol açabilir. Yahut kadın, canı yanacağı veya aşırı kanama olacağı endişeleri ilişkiye girmeyi kendi gözünde korkutucu hale getirebilir ve kaçınılması gereken bir deneyimmiş gibi algılamasına yol açabilir.  

İlk gece korkusunu yenmek için atılacak en önemli adım eşlerin konuyla ilgili konuşmaları ve konuyu konuşarak çözmeye çalışmalarıdır. Örneğin kadın korkuları olduğunu eşine söylemelidir. Bazı durumlarda bu bile rahatlatıcı olabilir. Bu tür durumlarda erkeğin kadına anlayışlı davranması gerekir.

Konu daha derinse ve ilk gece korkusu aşılamıyorsa bir uzmandan yardım alınabilir. İlk gece korkusunu yenmek için ilk olarak eşlerin koyla ilgili konuşarak çözmeye çalışmalarıdır. Mesela kadı korkuları olduğunu eşine söylemelidir ve bu durumlarda erkeğin anlayışla karşılaması gerekir. Bazı durumlarda bu rahatlatıcı ve sorunun giderilmesine yardımcı olabilir.


İlk gece korkusunu çiftler karşılıklı anlayış içerisinde konuşarak aşamıyorlarsa mutlaka bir uzmandan yardım almaları gerekir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat