Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

İlk cinsel deneyim ne zaman yaşanmalı?

190,473
kez izlendi
Puan: 4.76 / 5
Detaylı Açıklama

İlk cinsel deneyim ne zaman yaşanmalı?

Öncelikle ilk cinsel ilişki bireyin hazır olduğu yaşta olmalıdır. Kişinin yaşı kaç olursa olsun bir cinsel deneyim yaşamaya hazır değilse bu kişi için sorun yaratabilir. 


İnsanlar genelde öncelikle cinsel ilişki ya da sınırlı cinsel deneyimler ile cinselliği yaşarlar. Özellikle 12 - 14 yaşlarından önce yaşanan cinsel deneyimler birey için erken olabilir. Çünkü cinsellik öğrenilen bir davranıştır. 

Bireyin hazır olmadığı yaşlarda yaşanan cinsel deneyimler daha sonra yaşanacak cinsel deneyimler için olumsuzluklar doğurabilir. 

Cinsellik genellikle ergenlik ile birlikte sınırlı cinsel aktiviteler ile başlar ve daha sonra bireyin hazır olduğu yaşlarda cinselliğin miktarı ve derinliği artarak devam eder. 

Cinsel deneyim kadın ve erkek için farklılık göstermez. Cinsel yaşam için kendisini hazır hisseden bireyler cinsel deneyim yaşayabilirler. 

İlk cinsel deneyim sonrasında iyi hatıralar bırakması bakımından bireyin kendisini iyi hissettiği bir dönemde, özel bir zamanda ve yerde gerçekleştirilmelidir. Bu anlamda ilk ilişki deneyimini kişinin değer verdiği ve sevdiği kişi ile yaşanması önemlidir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat