Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

İlişki sorunlarında ve çift terapisinde EMDR nasıl uygulanır?

636
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

İlişki sorunlarında ve çift terapisinde EMDR nasıl uygulanır?

Çiftler arasında yaşanan ilişki sorunların en büyük kaynağı ilişkideki her bir kişinin kendi içlerinde yaşadıkları sorunları ve geçmişten getirdikleri travmatik stres yüklerini genellikle farkında olmadan ilişkiye yansıtmalarıdır. İlişki sorunlarında çiftlerin her birinin çocukluk ve erişkinlik döneminden getirdikleri travmatik stres yükleri ve bu stres yükleri nedeni ile ilişkilerine yansıttıkları sorunlar EMDR ile bireysel terapide çalışılarak ortadan kaldırılır ve çok az çift terapisine gerek kalacak şekilde çiftler ilişkilerindeki sorunlardan otomatik bir biçimde kurtulurlar. 


Yetkin bir psikoterapist tarafından uygulanması gereken EMDR, ilişki sorunlarında da bize yepyeni bir kapı açar ve yeni bir yaşam sunar. İlişki sorunlarının temelini çiftlerden her birinin ilişkiye getirdiği olumsuz duygu ve düşünce kalıpları ve geçmiş dönem travmatik stres yükleri oluşturduğundan her bir çiftle yapılacak olan EMDR çalışması ile bu kalıplar ve travmatik stres yükleri aşılır ve bu sorunlu duygu ve düşünce kalıplarının yarattıkları blokajlar çözülür. Böylece çiftler ilişki sorunlarının, kendilerinin neredeyse hiç çaba göstermelerine gerek kalmadan ve kendiliğinden ortadan kalktığını izlerler. Bu müthiş ve geri dönüşü olmayan dönüşüm ancak EMDR teknolojisinin etkili bir biçimde uygulanması ile mümkün olabilmektedir. 

İlişki sorunlarında etkili ve kesin sonuca EMDR yöntemi ile ulaşmak tamamen mümkündür. Bu sonuca ulaşmadaki en önemli kriterlerden birisi EMDR yöntemini uygulayan psikoterapistin yetkin, ilişki sorunlarında tecrübeli ve klinik uzmanlığı olan bir klinik psikolog olmasıdır.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat