Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

İletişimde algı yönetiminin önemi nedir?

1,722
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

İletişimde algı yönetiminin önemi nedir?

Algı yönetiminin temelinde aslında iletişim var. Her iki kavram da çok iç içedir. İletişim algıyı yönetebilmek için çok önemli bir araçtır, eğer kişiler ile iletişimimizi yönetebiliyorsak kişilerin zihnindeki algımızı da yönetebiliyoruz diyebiliriz.

Çünkü algı yönetimi kurmak istediğimiz hedef kitle ile ya da kişi ile her anlamda bir iletişim halinde oluruz. Nedir bu iletişim halleri, sözlü iletişim, sözsüz iletişim, beden dili iletişimi. Bunlar çok çok önemli çünkü aslında kişiler ile iletişim halinde iken ne söylediğimizden çok nasıl söylediğimiz önem taşımaktadır. 

İşte nasıl söylediğimizin içinde de az önce bahsettiğim sözlü iletişim, sözsüz iletişim, beden dili iletişimi devreye giriyor. Dolayısıyla biz tüm bu iletişim hallerini doğru kullanabilir, kitle ya da kişileri motive edip onlarla doğru, yerinde, zamanında, eksiksiz bir iletişim kurarsak algı yönetimini başarı ile gerçekleştirmiş oluruz.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat