Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

İlaçsız sertleşme sorunu tedavisi nasıl yapılır?

144,200
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

İlaçsız sertleşme sorunu tedavisi nasıl yapılır?

Sertleşme sorunu için ürolojide önceden beri gelen birtakım değerlendirmeler vardır. Hastanın ilaçsız olarak nasıl tedavi altına altına alınabileceği, öncelikle hastanın psikolojik veya organik olarak var olan sertleşme probleminin detaylı olarak araştırılması ile başlar. 

İlaçsız sertleşme sorunu tedavisi için aklımıza ilk gelen şeyler şunlardır:
- Vakum tedavisi
- Ağızdan alınabilecek tabletler
- ED1000 tedavisi

Sertleşme sorunu için uygulanabilecek tedavinin başarı oranı kişiden kişiye ve sorunun derecesine göre değişir.

İlaçların hastalarda yan etkileri olabilmekte ve bundan dolayı hastalarda bazen kullanım zorluğu oluşabilmektedir. Bu durumda hastalar ilaç tedavisinden yeterince verim alamamaktadır. 

İlaçların kullanım zorluğu, yan etkileri veya yüksek maliyet gibi durumlar kişilerin ilaçsız tedavi yöntemlerine yönelmesine neden olur. Vakum tedavisi bunlardan bir tanesidir. Vakum tedavisinde hastanın penis köküne bir halka yerleştirilir. Daha sonra penis köküne yerleştirilen halkaya bir piston, bir cam içerisinde düzenek oluşturulur ve negatif basınç oluşturularak hastanın penisinin ereksiyon olması sağlanır. Fakat bu yöntemle daha sonra ereksiyon sağlanabilse bu halka penis kökünde bırakılır ve böylece penisin ereksiyonunu sürdürebilmesi korunmaya çalışır. Ancak sertleşme sorunu için kullanılan vakum tedavisi çok başarılı bir yöntem değildir. Vakum tedavisinin cilt altında kanama, işlem sırasında ağrı ve hissizlik gibi yan etkileri bulunmaktadır. 

ED1000 tedavisi uygulanan hastalarda biz hiçbir zaman klinik veya literatürde bu tür problemlere rastlamıyoruz. Çünkü hastalarda ses dalgalarının dalga boyları belirli bir cm'ye kadar ulaştığından hastalar hastanede güvenli bir şekilde tedavilerini alabiliyor ve günlük işlerine devam edebiliyorlar. 

ED1000 tedavisi alan veya ED1000 tedavisi diğer tedaviler ile kombine edildiğinde; ilaç, vakum ya da ED1000 tedavisi yöntemleri ile başarıya ulaşılamadığında mutluluk çubuğu gibi cerrahi yöntemlerine başvurulabilir. Cerrahi bir yöntem olan penise mutluluk çubuğu takılması geri dönüşümsüz, fakat son derece etkili ve başarılı bir yöntemdir. Bütün tedaviyi almış ancak başarıya ulaşamamış hastalarda en son tedavi yönteminin cerrahi olduğu akılda tutulmalıdır. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat