Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Ihlamur çayının zayıflatıcı etkisi var mı?

3,183
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Ihlamur çayının zayıflatıcı etkisi var mı?

Hoş kokusu ve lezzeti ile ıhlamur çayını özellikle soğuk algınlığı yaşarken ya da kış aylarında keyifle içeriz. Rahatlatma etkisi sayesinde ıhlamur çayını akşam saatlerinde de içebiliriz. Ihlamur çayının tek başına bir zayıflatma etkisi asla yoktur. 

Ihlamur sağlıklı bir bitki çayı olduğu için; örneğin ara öğünlerde badem, fındık, fıstık, ceviz ya da leblebi ya da kepekli ürünlerle, tok tutan besinlerle birlikte tüketildiğinde son derece keyifli bir içecektir ve bu açıdan bakıldığında tokluk hissini artırır ve bir sonraki öğünde aşırı yemek yemeği engeller. Durum böyle olunca ıhlamur çayı fazla kilo almamızı bu açıdan engelleyecektir. Hem de kalori içermediği için özellikle herhangi bir meyve suyu veya şekerli bir içecek yerine kalorisiz ve şekersiz bir alternatif olarak tüketildiği takdirde çok daha hafif bir içecek olmasından dolayı kalori almamızı azaltır. 

Ihlamur çayı içerdiği C vitamini ve minerallerden dolayı hastalıklara karşı vücut direncimizi artırdığı için bizi hastalıklardan da korumuş olur. Özetlemek gerekirse, ıhlamur çayı tek başına zayıflatma etkisi olan bir bitki çayı değildir ama sağlıklıdır ve zayıflama diyetlerinde günde 2 - 3 fincan içilmesinde sakınca yoktur. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat