Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Ihlamur çayını tüketmemesi gereken kişiler var mı?

4,186
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Ihlamur çayını tüketmemesi gereken kişiler var mı?

Özellikle soğuk algınlığı yaşadığımız günlerde; grip, nezle gibi hastalıklarda, öksürük gibi şikayetlerde ilk aklımıza gelen bitkisel çözümlerden biri ıhlamur çayı tüketmektir. Hem çocuklar, hem de yetişkinler güvenle ıhlamur çayını tüketebilir. Hamilelik ve emzirme dönemindeki kadınlar, doktorları tarafından izin verildiyse ıhlamur çayı tüketmelerinde bir sakınca yoktur. 

Özellikle kadınların özel süreçleri olan gebelik ve emzirme döneminde, ıhlamur çayını içerken miktara dikkat etmek gerekir. Günde 2 - 3 fincandan fazla içmemeye özen göstermek gerekir.

Ihlamurun aşırı tüketiminin özellikle kalp sağlığı ve böbrek sağlığı üzerinde olumsuz etki yarattığı bilinmektedir. Bu yüzden her yiyecek ve içecekte olduğu gibi, ıhlamur çayını da kararında tüketmekte fayda vardır

Ihlamur çayının demleme süresi, tüketim sıklığı ve miktarı çok önemlidir. Ihlamurun demlenirken suyun içinde çok fazla kalmaması gerekir. Bu nedenle ıhlamurun 10 dakika demlenmesi sonrasında taze şekilde içmek gerekir. Ihlamur çayını çok fazla bekletmemek gerekir. Beklediği takdirde hem içinde toksik madde oluşur, hem de vitaminlerinde, minerallerinde azalmalar olacaktır. Bu nedenle hem uygun miktarda hem de uygun süre içinde içmek çok daha sağlıklıdır.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat