Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

İğne ile doğum kontrolü ne kadar güvenilirdir?

53,406
kez izlendi
Puan: 4.24 / 5
Detaylı Açıklama

İğne ile doğum kontrolü ne kadar güvenilirdir?

Aylık doğum kontrol iğneleri güvenilir doğum kontrol yöntemleri arasında yer alır. Yüzde 99'un üzerinde koruma sağladığından bahsedebiliriz. Burada önemli olan nokta iğnenin doğru zamanlarda hastaya uygulanmasıdır. Eğer bunlar yapılabilirse binde 999'a ulaşan oranlarda doğum kontrolü sağlanabilir. 


Bu hormon olduğundan senelerce kullanılması uygun değildir. Verildikten sonra takibinin doktrol kontrolünde gerçekleşmesi gerekir. Doğum kontrol iğneleri ilk olarak adetin ilk günlerinde uygulanmalıdır. Bu şekilde o ay doğum kontrolü sağlanabilir. Aksi takdirde sorun olabilir. 

Bundan sonra ilk iğne yapıldıktan 1-3 ay içinde diğer iğneler de yapılmalıdır. Bu şekilde yapılırsa gebelikten korunma yüzde yüz yakın gerçekleşir. Tüm dünyada on milyondan fazla kişide bu doğum kontrolü uygulanmaktadır. Başta Amerika, İsviçre, İngiltere gibi pek çok bir ülkede yöntem uygulanmaktadır.

Birçok kadın kalçadan iğne yaptırarak doğum kontrol yöntemini tercih etmektedir. Ayın belli günlerinde bir yerde iğne olmak işlerine gelir. Bu bir çok kişinin kabul ettiği kolay bir yöntemdir ve kişinin arzusuna göre tercih edilir. Ucuz olduğu kadar hamile kalmayı önlemesi açısından son derece bir güvenli bir yöntemdir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat