Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

İftar davetinde sofra düzeni nasıl olmalı?

7,554
kez izlendi
Puan: 3.75 / 5
Detaylı Açıklama

İftar davetinde sofra düzeni nasıl olmalı?

İftar davetinde öncelik kaç kişi gelecekse ona göre bir masa hazırlamaktan geçer. Küçük bir masaya 8 kişiyi sığdırmaya çalışmak hoş olmayacaktır. Ramazan'da iftar daveti için sofra düzeni bu nedenle önemlidir.

Eğer iftariyelikleri masaya servis edeceksek ona göre bir masa düzeni hazırlamalıyız. İftariyelikler için bir masa düzeni hazırlarken masaya mutlaka bardak da koymalıyız. Bu su bardağının yanı sıra masaya meyve suyu ya da ayran içeileceğimiz başka bir boş bardak da koymamız gerekir. İftar daveti masasında iftar sonrası içeceğimiz çay için çay bardağını da hazır bulundurmalıyız.

Çatal ve bıçaklara gelirsek en dış kısma çorba kaşığını koymalıyız. Tabağın sol tarafına iç kısma 2 çeşit çatal koymalıyız. Bunları iftariyeliklerin yenebilmesi için koyarız. Bunların yanına ara sıcaklar için çatal bıçak koyabiliriz. Tabağa en yakın olan kuver ise ana yemek çatal ve bıçağıdır.

İftar masalarına tatlı için çatal bıçak ya da kaşık konulmaz. Çünkü tatlı servisinden sonra masa boşaltılır, temizlenir ve bir süre ara verilir. Bu aradan sonra tatlı kuveri getirilir ve masaya konur.

İftar masasında iftariyeliklerin arasına çok yüksek mumlar, çiçekler koymamalıyız. Bunlar iftar davetine gelecek misafirlerimizi rahatsız edebilir ve rahat yemek yemelerini engelleyebilir. İftar daveti için şık ve daha sade bir masa hazırlamalyız.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat